دسته: خدمات اتاق

خدمات بازرگانی

خدمات بازرگانی

خدمات بازرگانی اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین –  شرق

اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین –شرق با جمع کثیری از اعضا حقوقی و حقیقی خود  ، از شما و شرکت شما در توسعه و‌گسترش فعالیتهای تجاری بین ایران و چین حمایت میکند صرفه نظر از اینکه شما در ابتدای فعالیتهای خارجی خود هستید و یا از قبل در این بازار حضور داشته اید ، ما خدمات خودرا به شما ارائه میدهیم . این اتاق همچنین خدمات ویژه ای به اعضای خود جهت توسعه و بهبود تجارت بین چین و ایران ارائه میدهد .  این اتاق  یک بستر  مناسب برای اعضای خود و فعالان تجاری فراهم میکند تا تبادلات تجاری و یافتن شریک تجاری به بهترین نحو تسهیل و امکان پذیر شود . 

اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین -شرق خدمات بازرگانی زیر‌ را جهت تسهیل روابط تجاری با چین به شما ارائه میدهد :

۱- خدمات مشاوره ای :

برای ورود سریع و موفق به بازار واردات یا صادرات چین ، بدون شک به اطلاعات قابل اطمینان و حمایت و‌مشورت دقیق نیاز است. اتاق بازرگانی خدمات متنوعی جهت این امر به شما ارائه می‌دهد .

۲جستجو و شناسایی ادرس منابع تجاری و تولیدی:

ما با طیف گسترده‌ای از خدمات بازرگانی، تمام نیازهای شرکت شما برای ورود موفق به بازار و همچنین واردات و صادرات کالا از  طریق اعضا خود فراهم می‌کنیم اعضا اتاق آماده هستند تا در یک همکاری دو جانبه با ارائه تحقیق بازار و تجزیه و تحلیل گروه‌های هدف مد نظر شرکت شما اطلاعاتی شفاف و درست در اختیار شما قرار دهند. همچنین برای پیدا کردن شریک تجاری بالقوه و مطمئن برای کسب و کارتان می‌توانید روی مشاوره ما  حساب کنید.

۳- جستجوی  شریک تجاری :

پس از این که اتاق بازرگانی بازار طبق نظر شما را معرفی کرد و تصمیم به تجارت گرفتید، نیاز به شریک تجاری خواهید داشت. اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین  با یافتن شریک تجاری مناسب و هماهنگی لازم جهت تشکیل جلسات دوجانبه  شما را یاری می‌کند . 

۴- حضور در نمایشگاههای تجاری بین المللی و سمینارهای تجاری :

این اتاق هماهنگیها اطلاعات و تسهیلات لازم را  جهت اخذ ویزا و حضور شما چه به صورت بازدید کننده و چه به عنوان غرفه گذار جهت حضور در نمایشگاههای بین المللی چین و یا سمینارهای تجاری فراهم میکند ، امکان فراهم نمودن مترجم برای شرکت در نمایشگهها را نیز اتاق فراهم می نماید.

۵- دفتر مجازی و حقیقی:

ایده ما این است که اگر یک شرکت ایرانی یا چینی تمایل به ورود به بازار متقابل را دارد اما هنوز تصمیمی برای اجاره یک دفتر با مختصات بزرگ‌تر نگرفته و  یا امکان آن را ندارد ، بتواند از یک دفتر کوچک مجهز و حرفه‌ای استفاده کند. اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین – شرق با کمک اعضا مقیم ضمن ارائه این خدمات ، می‌تواند کارمند مورد نظر شرکت متقاضی را هم فراهم کند. امکان تهیه مترجم پاره وقت و تمام وقت و نیز دستیاران بازرگانی برای أمور شما نیز فراهم می نماید.

۶-  ارتباط با سایر اتاقهای بازرگانی محلی یا بین المللی  مقیم در چین:

اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین -شرق، بستر مناسب و‌قدرتمندی برای ایجاد ارتباط لازم با اتاقهای بازرگانی محلی و بین المللی مقیم در چین، جهت توسعه همکاری های تجاری و صنعتی،  همچنین سرمایه گذاریهای مشترک بین دو کشور فراهم کرده و در این راستا اماده ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای است .

۷- صادرات کالا و خدمات از ایران به چین :

اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین – شرق، بستری مناسب و قدرتمند جهت معرفی و صادرات کالا و خدمات شما در چین ایجاد کرده است و‌ این تسهیلات نظیر معرفی و بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات و همچنین حمل و نقل بین المللی و‌ ایجاد شبکه توزیع حقیقی و‌ مجازی در قالب پلتفورمهای فروش انلاین در داخل چین را در اختیار  صادر کنندگان  قرار میدهد .

۸-  خدمات ویزا و ثبت شرکت در چین :

اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین – شرق شما را در تمام مراحل ثبت شرکت در چین و یا اخذ ویزا همراهی خواهد کرد تا در سریعترین زمان ممکن موفق به شروع فعالیت تجاری خود در چین شوید.

۹- بخش رسانه و اخبار :

کمیته روابط عمومی این اتاق  شما را در جریان آخرین اخبار و تحلیل‌های اقتصادی مربوط به ایران و چین قرار می‌دهد. اتاق در تلاش است تصویری شفاف از مسائل اقتصادی و سیاسی هر دو کشور ترسیم کند و شما را در جریان آخرین تغییرات در قوانین واردات و صادرات، مالیات، گمرک، شرایط اقتصادی، آمار و ارقام تجاری و تحلیل‌های اقتصادی قرار دهد. ضمنا می‌توانید تبلیغات کسب و کار خود را از طریق وبسایت، نشریات و شبکه‌های اجتماعی  اتاق انجام دهید.

مقدمه معرفی خدمات حقوقی

مقدمه معرفی خدمات حقوقی

لزوم آگاهی حقوقی در زمینه بازرگانی  

 کمیته حقوقی اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین- حوزه شرق چین ( شانگهای)، به عنوان یکی از بازوهای اجرائی اتاق از اعضاء بازرگان و حقوقدان عضو اتاق تشکیل شده است که تلاش مینماید براساس نیازهای اتاق بازرگانی و درچهارچوب اساسنامه اتاق مرکزی و رعایت قوانین و مقررات چین و ایران موارد زیر را برای اعضای حقیقی و حقوقی عضو و غیر عضو در سه حوزه قراردادها، سرمایه گذاری و دعاوی  در حد راهنمایی و ارایه آگاهی تسهیل نماید:

  1. قراردادها

راهنمایی درزمینه قراردادها از جمله قرارداد فروش بین المللی کالا در مراحل مختلف از جمله انتخاب طرفهای معتبر، مذاکره، انعقاد، اجرا و رایزنی در زمینه تنظیم شرایط مهم قرارداد از قبیل زبان قرارداد، نحوه پرداخت، حل و فصل اختلافات و شرط داوری، قانون حاکم بر قرارداد و غیره. تشریح بندهای قرارداد به ویژه مواد مربوط به تعهدات طرفین، شرکت در جلسات طرفین در کلیه مراحل مذاکره و تنظیم و انعقاد قراردادها و در صورت لزوم بهره گیری از حقوقدانان و وکلای محلی.

  • سرمایه گذاری

رایزنی در امور سرمایه گذاری، بررسی و ارائه راهنمایی در مورد مقررات و قوانین مربوط به سرمایه گذاری، ثبت شرکت، تشریح انواع شرکتها و میزان مسوولیت با توجه به نوع شرکت، مسایل مالی، مالیاتی و فاینانس، مسایل مربوط به مالکیت فکری، معرفی و بهره مندی از ایجنتهای معتبر محلی.

  • دعاوی

معرفی موسسات حقوقی معتبر محلی جهت وکالت در دعاوی

لزوم بهره مندی از خدمات حقوقی

آگاهی از قوانین و مقررات و بخشنامه های به روز در زمینه های بازرگانی، امورجاری شرکت ها و… اعم از دستور العمل های مالیاتی،  گمرکی، قراردادها و همچنین قوانین و مقرراتی که بالأخص در زمینه تجارت در ایران و چین باید بررسی شود ..

دوره های آموزشی

دوره های آموزشی

آموزش و توسعه، بخش مهم توسعه­‌ منابع انسانی است.باور بر این است که آموزش و توسعه نقش مهمی در پیشرفت أمور کسب و کار اعضای اتاق و نیز از دست آوردهای مهم یک سازمان مردم نهاد است. آموزش و توسعه به منظور آماده­‌سازی اعضا اتاق برای ایجاد فرصت های  جدید و  به طور جهانی نیز مهم­‌تر شده است..

نویسنده‌­ی برجسته­‌ی مدیریت، پیتر دراکر، گفته است  که سریع­ترین صنعت روبه‌­رشد، آموزش و توسعه است ..کمیته آموزش اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین -شرق که از ارکان مهم اتاق میباشد با همکاری دیگر کمیته ها و کار گروهها اقدام به برگزاری کارگاهها ، کلاسها  ، دوره ها و نیز جلسات آموزشی می نماید .

در این رخدادهای آموزشی اعضا اتاق ضمن بهره گیری از فرصت های آموزشی به تبادل نظر و به اشتراک گذاردن تجربیات خود پرداخت و در یک کار تیمی و گروهی برای ارتقا نیاز های آموزشی خود بهره میگیرند.

بخش عمده و اکثریت اعضا اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم شرق چین  از مدارک عالیه دکترا و کارشناسی ارشد و کارشناسی بهرمند بوده و تجربیات عملی نیز دارند و اتاق بازرگانی نه تنها از اساتید خارج از اتاق بلکه از درون سازمان خود نیز سرمایه کلانی از علم و آموزش را داراست .

برخی از دوره های برگزارشده عبارتند از :

۱- جلسه آموزشی-  شناخت مباحث حقوق تجاری در چین- (شناخت انواع ساختارهای شرکتی، قراردادها، مالیات و انتخاب مشاورین حقوقی و وکیل) در مجموعه حقوقی YINGKE

۲- جلسه آموزشی- شناخت مباحث حقوق تجاری در چین- (آشنائی با قوانین جدید مالیاتی،  کلیات قراردادها، آشنائی با کلیات دادرسی و داوری در چین،  انتخاب مشاورین حقوقی و وکیل) در برج شانگهای – مجموعه حقوقی DENTONS

۳- جلسه آموزشی- شناخت مباحث حقوقی قراردادها در چین ( نکات حقوقی تنظیم قراردادها، کلیات قراردهادی همکاری و ساخت، نکات کلیدی در مورد  قرارداد با شرکت های فورواردینگ و امور حمل و نقل، نکات تخصصی و حقوقی در مورد قراردادهای انتقال تکنولوژی) 

۴- جلسه آموزشی- شناخت مباحث حقوقی قراردادها در چین دوره تکمیلی 2 ( نکات حقوقی تنظیم قراردادها تکمیلی تفضیلی، کلیات قراردهادی اداری، نکات کلیدی در مورد  قرارداد با شرکت های فورواردینگ و امور حمل و نقل تکمیلی تفضیلی بهمراه نکات تخصصی امور ترخیص، نکات تخصصی و حقوقی در مورد تبلیغات و بازاریابی) کارگاه آموزشی مدیریت تکنولوژی و اصول و فنون مذاکره با رویکرد تجربی، اصول و مبانی خرید های صنعتی-

۵- مباحث حقوقی قراردادها                                     

کارگاه تخصص  ایران چم اصول اولیه و بنیادی حسابداری با رویکرد آشنائی با مسائل مالیاتی و حسابرسی در کشور چین (آشنائی با شیوه صحیح تهیه گزارشات مالی، آشنائی با دفاتر روزانه و معین، تهیه گزارشات مالی و مالیاتی/ آموزش صحیح‌ترین و بروزترین مباحث مالی و مالیاتی که مدیران شرکت های کوچک و بزرگ میبایست با آن آشنائی داشته باشند)

۶- کارگاه تخصصی امنیت شبکه، کلیات شبکه اینترنت، امنیت شبکه، ایمیل و اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی و اینترنت

۷- جلسه تخصصی آموزشی داوری بین المللی چین در محل دفتر مرکزی داوری بین المللی شانگهای CITAC

دوره های آموزشی آتی اتاق بازرگانی شرق چین که در حال برنامه ریزی برای برگزاری میباشد :

۱-دومین جلسه تخصصی  آموزشی داوری بین المللی چین در محل دفتر مرکزی داوری بین المللی شانگهای CITAC

۲-کارگاه آموزشی ترفندهای بازرگانی و تجارت بین المللی

۳-دوره آموزشی مهندسی مجدد فرآیند های کسب و کار (BPR)   Business Process Re-engineering

۴-کارگاه آموزشی اصول پایه فارکس

۵-دوره آموزشی تکنیکهای تبلیغات تجاری، بازاریابی و مباحث مدیریت اجرایی

۶-کارگاه آموزشی مدیریت زمان Time Management


۷- کارگاه آموزشی رهبری سازمان Leadership