اهداف اتاق

اهداف اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین به شرح زیر میباشد :

1- ایجاد تشکل صنفی بازرگانان ایرانی که در چین فعالیت دارند و استقرار و استمرار روابط حسنه و صمیمیت بین اعضا

2- ایجاد امکان مشارکت بازرگانان ایرانی مقیم چین در جهت پیشبرد و توسعه و تحکیم و توسعه روابط و مبادلات تجاری و اجرای طرحهای سرمایه گذاری بین ایران و چین.

3- حفظ و صیانت شئون بازرگانی و منافع اعضا

4-ایجاد تسهیلات و امکانات وسیع تر به منظور پیشبرد فعالیت های بازرگانی اعضا و معرفی فرصت‌های تجاری و سرمایه گذاری به بازرگانان ایرانی.

5- گردآوری، ساماندهی و طبقه بندی اخبار برای بالابردن سطح آگاهی و اطلاعات تجاری و اقتصادی اعضا و یا سایرینی که متقاضی آن باشند از طریق ایراد سخنرانی، برگزاری سمینار، چاپ نشریه و اطلاع رسانی.

6- بر پایی همایش ها و نشستهای ماهانه و فصلی تجار و اعضا جهت تقویت ارتباط تجاری و اجتماعی

7- ارتباط و تبادل نظر با دیگر شوراهای تجاری و اتاقهای بازرگانی کشور های خارجی مستقر در چین در جهت فرصت یابی تجاری و سرمایه گذاری در راستای منافع همه اعضا

8- ارائه ی مشاوره ی حقوقی در امور بازرگانی و سرمایه گذاری

9- ارتباط و بهره گیری از نظرات و اطلاعات مسوولان و صاحب نظران مسایل بازرگانی، اقتصادی در جهت برخورداری اعضا از مجموع امکانات و تسهیلات امور تجاری

10- پذیرش حکمیت و داوری در هنگام بروز اختلافات تجاری میان افراد حقوقی و حقیقی در ایران و چین.

تبصره 2. پذیرش و انجام داوری میان افراد حقیقی غیر عضو با تصویب هیئت مدیره بلامانع خواهد بود.

تبصره 3. قبول داوری، نحوه ی تشکیل هیئت داوری، حق الزحمه و سایر موارد به موجب آئین نامه ای است که به تصویب هیئت مدیره خواهد رسید.

11-برقراری ارتباط و مبادله اطلاعات با اتاق های بازرگانی، شوراهای بازرگانی وسازمان های مشابه در کلیه کشورهایی که به هرشکلی در رابطه با مبادلات بازرگانی فی ما بین ایران و چین موثر باشند.

وظایف و برنامه های اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم  شرق چین  شامل برگزاری نشستهای تخصصی بازرگانی و سرمایه گذاری  ، برگزاری دوره های آموزشی و گارگاههای آموزشی ، شرکت در نمایشگاه های مختلف، برگزاری دیدار و نشست با اتاقهای بازرگانی تخصصی چینی درمناطق مختلف چین، هماهنگی و اعزام گروه های بازرگانی و سرمایه گذاری چینی به ایران و ایجاد فرصت سرمایه گذاری برای اعضا خود  و شناسایی و معرفی فرصتهای متعدد تجاری به اعضای خود می باشد که توسط هیات مدیره و  کمیته ها و کارگروهای اتاق برنامه ریزی  و اجرا می شوند.