حضور ایران چم در کلاب هاووس ؛ روشی نوین در ارتباط مستقیم برای تعامل با بازرگانان ایرانی سراسر دنیا

به گزارش کمیته روابط عمومی اتاق بازرگانی ایرانیان شرق چین (شانگهای) : در سال گذشته با توجه شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا و بسته شدن راههای سفر به کشور چین، مشکلات زیادی برای بازرگانان فعال در ایران برای ارتباط و خرید و فروش کالا در این کشور به عنوان بزرگ‌ترین شریک تجاری کشورمان پدید آمد.
در شرایط حاضر با توجه به سخت گیری های کشور چین در صدور ویزا و سفر به کشور چین بسیاری از بازرگانان ایرانی با مشکلات بسیاری در خصوص بازرسی و خرید و فروش کالا و حمل و نقل و قوانین جدید قرنطینه کالا در کشور چین مواجه هستند.
شیوه های ارتباطی جدید به خصوص نرم افزارهای آنلاین مانند کلاب هاووس در دوران پسا کرونا روشی بسیار آسان و موثر در ایجاد محیط های کنفرانس جمعی مجازی ایجاد کرده است. چیزی که کلاب‌هاوس را متفاوت می‌کند نبود متن، عکس و ویدیو است – این اپلیکیشن صرفا صوتی است. همچنین، همه چیز زنده و هم‌زمان اتفاق می‌افتاد. اما قالب صرفا صوتی کلاب‌هاوس در بین تقریبا تمامی شبکه‌های اجتماعی بی‌نظیر است و شاید به همین خاطر دنیا را فتح کند.
یکی از مزایای پیش‌بینی‌نشده کلاب‌هاوس این است که به خاطر جدید بودن هنوز در کشورهایی که دولت‌هایشان برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی بزرگ فعلی محدودیت قائل می‌شوند قابل دسترسی است. برای مثال، کلاب‌هاوس در مقطعی نیاز به داشتن دعوتنامه یک عضو برای عضویت بود که در حال حاضر نیازی به آن ندارد. و تنها با یک شماره تلفن به راحتی قادر به عضویت در این نرم افزار هستید.
با ابتکار هیات مدیره اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین شانگهای در سال جاری تصمیم به ایجاد کلاب اتاق بازرگانی در محیط کلاب هاوس شد. ایجاد اتاق های بحث هفتگی با موضوعات متنوع در خصوص شیوه های مذاکره برای خرید و فروش با بازرگانان و کارخانجات چینی، بررسی مشکلات بازرگانان در بخش حمل و نقل و شیوها های پرداخت و دریافت پول در کشور چین ، و جلسات تخصصی در امور بازرسی کالا در چین، مباحث پیرامون تجارت گیاهان دارویی بخصوص زعفران به همراه پرسش و پاسخ و همچنین انجام مباحث کلیدی پیرامون تفاهمنامه ۲۵ ساله و آینده تجاری ایران با کشور چین برگزار گردید.
از نکات قابل توجه برگزاری جلسه معرفی کمیته ها و کمیسیون های تخصصی این مجموعه و معرفی این کمیسیون ها و مسئولین این کمیسیون ها و ایجاد کانال ارتباط مستقیم برای بازرگانان و صاحبان مشاغل در ایران با ایران چم شد.
به نقل کمیته روابط عمومی اتاق بازرگانی ایرانیان شرق چین شانگهای با تصمیم هیات مدیره این جلسات در روزهای یکشنبه هر هفته ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر به وقت ایران (ساعت 6 عصر به وقت چین ) در کلاب اتاق بازرگانی Irancham برگزار می گردد.
با ارزیابی صورت گرفته از سوی کمیته روابط عمومی اتاق بازرگانی با مخاطب قرار دادن ‌‌و شرکت جمعیت حدود ۱۰ هزار نفری در این جلسات برگزار شده و داشتن حدود 3600 نفر دنبال کننده برای این کلاب در آینده پیش رو استقبال بیشتری برآورد می شود.
از دست آوردهای برگزاری این جلسات پیگیری مشکلات و سوالات تجار و همچنین پدید آمدن شبکه های تامین کالا و خرید و فروش از چین به ایران و بالعکس توسط تجار ایران مقیم چین و ایران می باشد.
لازم به ذکر هست در جلسات برگزار شده تاکنون با دعوت از پیشکسوتان و بازرگانان موفق در چین و اعضا هیات موسس این اتاق و جمعی از مسئولین و دست اندرکاران بخش اقتصادی بعمل آمده تا در بهتر پاسخ گویی و اشتراک گزاری تجربیات و مشکلات مخاطبین گامی مهم و موثر صورت گردد.

مطالب مرتبط